Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ADAC: Pomoc drogowa nawet na polskich tablicach

13.08.2017

24    24 314

Foto: Pixabay. com

mm

Autor:

Michał Kubik

mm

Autor:

Michał Kubik

Poruszając się po drogach nie raz zdarza się sytuacja, w której samochód nie może jechać dalej, a bezradny kierowca szuka w internecie niedrogiej lawety oraz bliskiego warsztatu, co gorsza nie znając języka. Następnie „łapie” się za głowę widząc trzycyfrowy rachunek. Ubezpieczając się w ADAC (Niemieckim klubie dla zmotoryzowanych), ADAC: pomoc drogowa nawet na polskich tablicach będzie na wyciągnięcie ręki.

Co to jest ADAC?

Auto-Klub dla zmotoryzowanych w Niemczech i w całej Europie. Zrzesza około 20 milionów członków, posiada swoją flotę i auta partnerskie na terenie całej Europy. Ich historia sięga od 1903 roku.

Co daje członkostwo w Klubie Assistance w Niemczech?

Zabezpiecza pomoc doraźną w razie awarii lub kolizji pod domem, na trasie czy podczas urlopu.

Jakie ryzyka są zabezpieczone przez ADAC?

Do wyboru są dwie taryfy: opcja ADAC tylko w Niemczech, czyli pomoc uzykacie tylko na terenie Niemiec, oraz opcja ADAC Plus, która obejmuje całą Europę. Na tej drugiej skupimy naszą uwagę.
Dzięki członkostwu w klubie ADAC-Plus otrzymacie następujące opcje:
– Pomoc przy Awarii lub wypadku (np. Drobne naprawy) do 300€
– Transport uszkodzonego pojazdu lawetą do najbliższego warsztatu, do 300€
– Ewentualne wyciąganie samochodu z terenów za drożnych, np. Rów, jezioro itd.
– Transport samochodu do warsztatu niedaleko miejsca zamieszkania (nawet z drugiego końca Europy), jeżeli nie może zostać naprawiony na miejscu w przeciągu 3 dni. Ta pomoc jest aktywna przy wyjeździe dalszym niż 50km od miejsca zamieszkania.
– Odprowadzenie samochodu po szkodzie całkowitej
– Samochód zastępczy do 7 dni, max. 52€ za dzień
– Możliwość skorzystania z pociągu dla ubezpieczonego oraz pasażerów do miejsca zamieszkania 1-Klasą, oraz ew. Powrót na miejsce zdarzenia dla jednej osoby.
– Przy zdarzeniach oddalonych o powyżej 1.200km możliwy powrót samolotem
– Pomoc przy zagubionym bądź zatrzaśniętym kluczu do pojazdu ubezpieczonego, koszty są zwracane do 120€, jednak nie za klucz dorobiony, tylko pomoc.
– Koszt noclegu, przy wyjazdach powyżej 50km od miejsca zamieszkania, gdy samochód nie może być naprawiony w przeciągu 24 godzin. Zwracane 85€ za osobe, max. 3 dni
– Pomoc przy zdobyciu części zastępczych do auta
– Koszty za poruszanie się na miejscu zdarzenia za granicami Niemiec do 50€ na Taxi oraz środki komunikacji miejskiej
– Pomoc przy zderzeniu ze zwierzyną, możliwość odzyskania do 300€, gdy Teilkasko czy Vollkasko nie zwróci kosztów naprawy
– Porada prawna przy wypadkach poza granicami Niemiec

Członkostwo w ADAC pomoże nie tylko przy problemach z pojazdem, ale również gdy ty będziesz potrzebował pomocy. Zabezpieczone usługi poniżej:

– Transport do Niemiec przy poważnym zachorowaniu bądź po wypadku
– Pobyt dla osoby bliskiej, gdy osoba ubezpieczona musi pozostać w szpitalu (przy wyjazdach na dłużej niż 2 tygodnie), koszty do 512€
– Jeżli zgubisz portfel bądź zostanie skradziony, otrzymasz pomoc przy zablokowaniu kart kredytowych, uzyskaniu duplikatów dokumentów oraz ew. Koszty telefonowania, przejazdów i dodatkowego noclego, do 260€, należy to skonsultować z Firmą ADAC
– Przy nagłych wypadkach (włamanie do mieszkania, śmierć najbliższej osoby), powrót z wycieczki/urlopu, zabezpieczony do 2.600€ dla podróżujących
– Koszty tłumacza przy nagłych przypadkach, tłumacz organizowany przez ADAC, do 160€
– Pomoc przy zachorowaniu, gdy podróżują z Tobą dzieci poniżej 16 roku życia, tzw. Pomoc przy powrocie dzieci do miejsca zamieszkania z opieką
– Pomoc przy zorganizowaniu gotówki przy skadzionym/zgubionym portfelu

Ponad to będąc członkiem klubu uzyskasz dostęp Online do strony ADAC, gdzie uzyskasz wiele informacji na temat testów samochodów, informacje o cenach paliw, wiele rabatów w wielu firmach współpracujących z ADAC itd.

Ważne: Opisane zabezpieczenie jest objęte członkostwem ADAC-Plus! Każda szkoda musi być zgłoszona bezpośrednio w Firmie ADAC, można to zrobić telefonicznie (numery na dole) na miejscu zdarzenia. Pracownik zajmie się organizacją wszystkich potrzebnych spraw za Ciebie. Pracownicy mówią również w języku polskim. Aby uzyskać pomoc w tym języku należy najpierw zgłosić taką chęć u osoby, która odbierze telefon w języku niemieckim lub angielskim.

Zabezpieczenie samochodu z polskimi tablicami

Członkostwo w klubie ADAC jest zawierane na osobę, dlatego jeżeli samochód zarejestrowany na Ciebie, jednak na polskich numerach, będzie miał problem w Niemczech czy Europie, również uzyskasz pomoc!

Ile kosztuje członkostwo w Niemieckim klubie ADAC?

Członkostwo podstawowe:

49€ dla jednej osoby
69€ dla ubezpieczonego oraz partnera/partnerki, żony/męża
89€ dla całej rodziny

Członkostwo ADAC-Plus:

84€ dla jednej osoby
109€ dla ubezpieczonego oraz partnera/partnerki, żony/męża
134€ dla całej rodziny

Są to składki roczne z podatkiem VAT.

Gdzie dzwonić w razie potrzeby?

– Pomoc przy pojeździe: +49 89 22 22 22

– Pomoc przy poważnym zachorowaniu: +49 89 76 76 76

– Dla osób głuchoniemych: webnotruf@adac.de

www.adac-polska.de

Facebook