Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hans M. z Essen kupował polskich młodocianych dla niemieckich gejów

31.07.2017

0    4 550

Foto: Pixabay. com

mm

Autor:

Maja Nowicka

mm

Autor:

Maja Nowicka

Jak podała Wirtualna Polska prowadzący w Hessen agencję towarzyską dla gejów Hans M. został zatrzymany pod zarzutem handlu i pośrednictwa w zakupie młodych chłopców z Polski dla niemieckich gejów.

Proceder ten trwał od wielu lat, a obywatel Niemiec płacił pośrednikom, którzy nagabywali i werbowali młodociane ofiary. Większość z nich tak naprawdę nie wiedziała po co wyjeżdża do Niemiec.

Wrocławska policja wpadła na trop przestępcy już w 2007 roku. Chłopców oraz młodych mężczyzn werbowano głownie we Wrocławiu oraz w Poznaniu, spora część z nich wiedziała że jedzie do Niemiec do pracy w agencji towarzyskiej dla gejów, część natomiast została zwabiona podstępem, a po przybyciu na miejsce zabierano im dokumenty i zmuszano do prostytuowania się.

Hans M. oraz jego 4 współpracowników w 2008 roku został aresztowany przez polską policję, ale po roku opuścił areszt i wrócił do Niemiec, gdzie w dalszym ciągu prowadził agencję i kupował młodych chłopców z Polski.

W 2016 roku policja aresztowała jego nowych wspólników, którzy w kwietniu stanęli przed sądem i zostali skazani odpowiednio na od 4 do 8 lat więzienia.

Wrocławska prokuratura wysłała za Hansem M. Europejski Nakaz Aresztowania, a kilka tygodni temu został on zatrzymany przez niemiecką policję. Obecnie trwają procedury ekstradycyjne by można go było postawić w stan oskarżenia przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Szacuje się, że Niemiec skrzywdził ok. 30 młodocianych z Polski, ale według śledczych jest to tylko czubek góry lodowej.

 

 

Facebook