Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Na obczyźnie: Polak, Polakowi wsparciem….podsumowanie akcji

27.08.2017

[comment_no]    4 263

Foto: M. Ruben-Dudzic

mm

Autor:

Agata Skiba

mm

Autor:

Agata Skiba

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych zakończył się „Grill Dla Ewy“ o którym informowaliśmy Was od samego rozpoczęcia tej akcji charytatywnej na rzecz pomocy chorej Ewie.

Uczestniczyłam w nim osobiście, więc pokrótce chciałabym Was poinformować o rezultatach zbiórki pieniędzy oraz przedstawić galerię zdjęć z imprezy.

Akcja zbiórki pieniędzy dla Ewy rozpoczęła się licytacją rzeczy i usług przekazanych przez osoby prywatne oraz firmy  o czym pisaliśmy już w zeszłym tygodniu.

Z  licytacji tej udało się zebrać 838.00 euro.

Uwieńczeniem całej akcji był „Grill Dla Ewy“ zorganizowany przez „Polaków z Gelsenkirchen i okolic“ oraz przez „Centrum Polonijne w Niemczech“, na którym zaplanowano loterię rzeczy, przekazanych charytatywnie juz po rozpoczęciu aukcji.

Wprawdzie ze wspomnianej loterii organizatorzy spodziewali się dodatkowo niewielkiej kwoty pieniężnej, jednak to, co wydarzyło się m.in. po publikacji artykułu na portalu Status: Emigranci zaskoczyło organizatorów ogromnie.

Kwota znacznie przekroczyła najśmielsze oczekiwania, m.in dzięki agencji „AiA“ z Hamburga, która przekazała na licytację dwie wejściówki na „Polską Noc Kabaretową“, która odbędzie się 11/11/2017 w Bochum.

Przekazane bilety, zostały zlicytowane na kwotę 60.00 euro

Na tym jednak nie koniec, bowiem w trakcie imprezy zgłosił się do organizatorki Marty Szczeponek, p. Paweł Olszewski z bardzo nietuzinkową propozycją. Otóż p. Paweł, który jest właścicielem auta Fiat 126p przyjechał nim na grilla i użyczył go do przejażdżek za symboliczne kwoty, których suma została przekazana na szczytny cel. Chętnych było tak wielu, że po przeliczeniu pieniędzy, uzbierało się 102,00 euro. Do tego sponsor przejażdżek przekazał również od siebie dodatkową kwotę by wesprzeć akcję.

Kolejną niespodzianką na Grillu, byli goście z Belgii i Holandii. Wędkarze – znajomi Taty Ewy z Towarzystwa Karpiowego Polonia oraz www.ryby.nl słysząc o całej akcji zebrali pieniążki i specjalnie przyjechali na grill aby przekazać 340,00 euro dla Ewy.

200,00 Euro przekazała również osoba z rodziny Ewy, która chciała zachować anonimowość.

Na loterii można było zlicytować bardzo wiele przydatnych  rzeczy i usług, za co darczyńcom bardzo dziękujemy  bo dzięki ich gestowi uzbierało się 270,00 euro.

Nie sposób o nich nie wspomnieć. Zatem, przekazujemy podziękowania dla:

Centrum Polonijnego w Niemczech, Haliny Dworek, Elisabeth May, Sklepu Claudia Urszula Pawlak Bottrop, Serafins Kinder, Monice Ruben-Dudzic, Katarzynie Marciszewskiej, Aleksandrze Bunte Welt, Nadine Czerniak, oraz Kazimierze Jankowskiej – jeszcze raz dziękujemy.

Wydawałoby się, że na tym już koniec, ale zabawa była na tyle przednia, że do licytacji „stanęły“ również 2 malutkie słoiczki grzybków marynowanych  produkcji: Made in Marta Szczeponek. Zabawa zabawą, śmiech śmiechem, ale słoiczki sprzedały się za 75,00 euro !!!!

Śmiechu było co nie miara, w międzyczasie ktoś, ot tak dorzucił 5 euro, inny 10 ktoś inny 3 euro. Pod koniec Grilla na szybko podliczyliśmy zebrane pieniążki i wyszła kwota………1.970,00 euro. Jeden z uczestników Grilla stwierdził, że dorzuci te 30 euro dla równego rachunku, ale….. znalazło się jeszcze pare osób, które dorzuciły jeszcze małe co nieco.

Do domu rozeszliśmy się, gdy było już ciemno, a Mama Ewy, p. Eulalia na spokojnie podliczyła wszystko i okazało się, że jesteście WIELCY, bowiem cała kwota uzyskana zarówno z licytacji jaki i z aukcji oraz z prywatnych wpłat wynosi:

2.144,72 Euro !!!!!

Wielkie podziękowania należą się również Fotograf Monice Ruben-Dudzic, która wspierała cały grill robiąc fotorelację z wydarzenia, którą można obejrzeć w naszej galerii.

No i chyba Największe podziękowania należą się organizatorom i pomysłodawcom bo bez nich nie doszłoby do tak cudownego przedsięwzięcia, które poruszyło niejedne serducho:

Marta Szczeponek, Joanna Maria Jon und Marcin Faber – W imieniu Ewy i jej rodziców DZIĘKUJEMY!!!

Po raz kolejny potwierdziło się nasze głębokie przekonanie, że: „Polak, Polakowi wsparciem….“

 

REKLAMA

Facebook