Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Na obczyźnie: Polak Polakowi wsparciem

19.08.2017

[comment_no]    3 084

mm

Autor:

Agata Skiba

mm

Autor:

Agata Skiba

Polak Polakowi……wsparciem…

Bardzo często słyszy się opinie wśród Polaków mieszkających za granicą, że wedle starego powiedzenia na obczyźnie: „Polak Polakowi wilkiem“.

Obserwując Polonię mieszkającą w Niemczech, często zauważam te złe cechy, złe zachowania i wrogie nastawienie,  na szczęście jednak są też i ludzie dobrej woli, którzy na wieść o czyjejś krzywdzie z otwartym sercem są gotowi do pomocy. I o takich ludziach tutaj jest mowa.

Parę miesięcy temu ogromna tragedia dotknęła Ewę, młodą mamę 14-sto miesięcznego maluszka, bowiem w maju tego roku zdiagnozowano u niej nowotwór w dolnej części kręgosłupa.

Ewa wraz z synkiemi i rodzicami mieszkają w Düsseldorf, gdzie Polacy o dobrych sercach, byli i są od zawsze wsparciem podczas różnych akcji charytatywnych oranizowanych regionalnie, zatem nie trzeba było prosić się o pomoc w tej sprawie, gdyż  Marta Szczeponek i Joanna Maria Jon, które są założycielkami Stowarzyszenia: „Dzieci Serafina“, postanowiły zorganizować zbiórkę pieniędzy dla Ewy.

Ewa w klinice w Essen, przeszła operacje, chemioterapię i wciąż walczy o swoje życie, bowiem wprawdzie guz się pomniejszył, ale spowodował niedowład kończyn dolnych.

Chemioterapia, którą przeszła bardzo odbiła się zarówno na jej wyglądzie zewnętrznym jak i na psychice, a kolejne cykle i długa rekonwalescencja jeszcze przed nią.

Koszty leczenia wprawdzie pokrywa ubezieczenie, ale Ewa potrzebuje wsparcia finansowego w rekonwalescencji i w odzyskaniu pierwotnego wizerunku po odbytym leczeniu, po to aby nie załamać się spustoszeniami jakie poczyniła w jej wyglądzie choroba oraz chemioterapia. I na to właśnie potrzebne są dodatkowe pieniądze, których rodzina niestety nie posiada.

Aby pomóc Ewie, Marta i Joasia, postanowiły zorganizować wydarzenie o nazwie: „Grill dla Ewy“, na którym oprócz picia, jedzenia i zabawy, będzie również loteria, z której dochód w całości przekazany zostanie Ewie na rekonwalescencję i pokrycie związanych z tym kosztów.

Grill odbędzie się 26/08/2017 w Revierpark Nienhausen, dokładny adres to: FeldmarkStr 201, 45883 Gelsenkirchen i potrwa od godz. 12 do godz. 20.

Wstęp od dorosłej ososby 3 euro.

Dodatkowe informacje można uzyskać również na Facebook na „Polacy z Gelsenkirchen i najbliższych okolic“. Tam też można przekazywać fanty przeznaczone na loterię oraz odbywające sie licytacje trwające juz od kilkunastu dni.

TUTAJ licytacje!!!! ZAJRZYJ I WSPOMÓŻ EWĘ!!!

„Przyjaciele są jak ciche Anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła zapomniały jak latać….“

REKLAMA

Facebook