Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Niemcy: Opiekun z Polski podejrzany o zamordowanie podopiecznego

06.03.2018

Policja w Monachium aresztowała Polaka – opiekuna osób starszych podejrzanego o morderstwo.

[comment_no]    393

mm

Autor:

Katarzyna Domagała / dpa, afp

mm

Autor:

Katarzyna Domagała / dpa, afp

Policja w Monachium aresztowała polskiego opiekuna osób starszych podejrzanego o morderstwo – podała agencja prasowa AFP. Według informacji policji i prokuratury 36-letni opiekun miał zamordować 87-letniego pacjenta, używając strzykawki insulinowej, a następnie go okraść. Polak od 10 lat pracował jako niewykwalifikowany opiekun w Niemczech, ale również w Anglii i innych krajach.

Przeciwko Polakowi toczy się dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa czterech innych podopiecznych – poinformowała podczas konferencji prasowej we wtorek (06.03.2018) policja w Monachium. Pacjenci mieli trafić do szpitala w stanie zagrażającym ich życiu.

Monachijscy śledczy powołali specjalną komisję, która ma sprawdzić, w jakich miejscach zatrudniony był podejrzany mężczyzna. Polak został aresztowany już 13 lutego. W prowadzonym dochodzeniu przyznał, że podał swojemu podopiecznemu insulinę. Nie ujawnił jednak dalszych informacji.

Przeczytaj też: Zbrodnie byłego pielęgniarza. Ponad sto ofiar

36-latek nie ujawnia też, gdzie do tej pory pracował. Według ustaleń policji Polak zatrudniony był od 2012 r. u „dużej liczby osób” w Niemczech jako całodobowy opiekun.

Facebook