Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Uwaga! Niemiecka policja ostrzega przed syntetyczną marihuaną

01.11.2017

0    5 538

Foto: Pixabay. com

mm

Autor:

Maja Nowicka

mm

Autor:

Maja Nowicka

Niemiecka policja ostrzega i monitoruje rozprzestrzeniający się ostatnio w Niemczech problem syntetycznej marihuany.

Mnożące się przypadki zasłabnięć po zapaleniu zaproponowanych przez nieznajome osoby jonitów z syntetycznej marihuany, są zjawiskiem niebezpiecznym i powtarzającym się co raz częściej, ale jak twierdzi rzeczniczka niemieckiej policji: problem jest bacznie obserwowany, a liczba patroli w newralgicznych miejscach została wzmocniona.

Ostatni z incydentów miał miejsce kilka dni temu w Berlinie skąd docierają sygnały o pojawieniu się na rynku syntetycznego środka odurzającego bardzo niebezpiecznego dla zdrowia i życia:  Dwaj młodzi mężczyźni zaoferowali dwóm 18-latkom gratisowego jointa w okolicach stacji S-Bahn Warschauer Bruecke, po zaciągnięciu się którym obie dziewczyny straciły przytomność, po czym zostały przeszukane przez przestępców. Dzięki interwencji przechodniów, młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, a ich ofiary trafiły do szpitala – ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zatrzymanymi okazali się 18-sto i 19-sto latek, ten starszy został osadzony przez policję w areszcie dla młodocianych, ponieważ to przy nim znaleziono niedopałek jointa, badanego obecnie w policyjnym laboratorium, młodszego natomiast wypuszczono na wolność.

Niemiecka policja apeluje do młodocianych aby nie przyjmowali od nieznajomych tego typu „prezentów” bowiem syntetyczny  narkotyk jest dopiero w fazie badań jego szkodliwości na zdrowie, a już po pierwszych sygnałach można ocenić, że może być naprawdę groźny.

Facebook