Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Zegar Orkiestrowy tyka coraz głośniej

03.12.2017

0    809

mm

Autor:

Maja Nowicka

mm

Autor:

Maja Nowicka

13-14 stycznia 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty szósty zagra na całym świecie. Tegorocznym celem Finału jest pozyskanie środków „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Od dwudziestu pięciu lat priorytetem w działaniach​ Fundacji jest ​pomoc najmłodszym, a także najstarszym. Sztab Darmstadt gra od samego początku Orkiestrze Jurka Owsiaka. Jako Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koordynują pracę blisko 100 wolontariuszy. Organizują duże imprezy w Darmstadt, Frankfurcie i okolicy, wspierając również imprezy klubowe aby w ten sposób stworzyć możliwość wsparcia chorych dzieci oraz seniorów przez Polonię mieszkającą w Niemczech. Z pomocą darczyńców ich Sztab przy MMD-App zebrał w zeszłym roku rekordową kwotę 36 072,69 €​, dzięki czemu są nazywani”NAJPRĘŻNIEJ DZIAŁAJĄCYM SZTABEM W NIEMCZECH” Efekty prowadzonej od dwudziestu pięciu lat akcji widać w całej Polsce. Transparentność rozliczeń prowadzonych przez Fundację WOŚP gwarantuje, iż środki zebrane podczas finałów wykorzystywane są tak, by jak najlepiej służyły dzieciom oraz seniorom. Oto pokrótce co dla Was przygotowali na tegoroczny 26 już Finał WOŚP:

Kochani,
Zegar Orkiestrowy tyka coraz głośniej. Przygotowania nabrały rozpędu stąd coraz częstsze kontakty sztabu z naszymi przyjaciółmi, sponsorami i wolontariuszami. Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale też sporo – również dzięki Wam – mamy już przygotowane. Lista wolontariuszy jest już zamknięta. Kasia uzupełnia dane, dzwoni, kalkuluje kto jaką role dostanie na Finale. Skarbony stacjonarne już w większości poprzydzielane. Ciągle jeszcze można się zgłaszać jeśli dysponujesz miejscem w którym taką puszkę można postawić. Zapraszamy serdecznie do Kasi! Pieniądze od sponsorów regularnie spływają na konto.  Edyta prezentuje kolejnych sponsorów na stronach i na Facebooku. To niesamowite jak dużo firm i instytucji jest z nami co roku niezmiennie od wielu lat i jak wiele nowych przybywa. Przypominamy,  że organizujemy Finał tylko w oparciu o środki od sponsorów. To potężny wydatek. Pamiętajcie, że każda kwota się liczy. Skontaktuj się z nami jeśli jeszcze nie otrzymałeś od nas oferty sponsorskiej.

Sala na ponad 1500 osób przygotowana. 3500 miejsc parkingowych a dla niezmotoryzowanych Linia metra nr 1 zapewnia doskonałe połączenia komunikacyjne z miastem.Big Cyc i Czarno Czarni pakują gitary, a my robimy plany dla tegorocznych wystawców, zastanawiamy się ile zjecie pierogów i jaki smak Tymbarka przywieźć dla Was z Polski ( rady i sugestie w komentarzach mile widziane).

Daniel już niedługo zacznie drukować informatory i ulotki z planem imprezy aby nic Was nie ominęło.

A będzie się działo , oj będzie!

Zaczynamy już w piątek ….. ale to jeszcze tajemnica.

W sobotę razem z Czarno-Czarnymi zagrają nasze lokalne zespoły, będą już licytacje i przedsmak wielkiego Finału.

Niedziela to koncerty, licytacje i eksplozja pozytywnej energii. Jak co roku możemy liczyć na polskie szkoły i lokalnych przedsiębiorców.

W tym roku stawiamy też na profilaktykę zdrowia i działania mające na celu propagowanie idei ratowania życia

– Gościmy Fundacje DKMS

– Odbędzie się prelekcja na temat profilaktyki raka piersi

– Będzie można odebrać orzeczenie woli o oddaniu organów

Moc atrakcji, wspólne granie w dobrej sprawie, emocje, które długo potem zostają w nas to rzeczy, które są zagwarantowane i co ważniejsze – które tworzymy razem!

Niedzielny koncert pod hasłem „Dla życia bez granic” dedykujemy wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków. Dążymy do tego, aby zdrowie i życie noworodków nie było determinowane miejscem ich urodzenia. Aby miały szanse na leczenie dokładnie takie samo jak te urodzone w krajach bardziej zamożnych niż Polska. Neonatologia jest celem Orkiestry już 7 raz. Po raz ostatni oddziały noworodkowe zostały wyposażone w sprzęt orkiestrowy w 2013. 5 lat to w medycynie przepaść, urządzenia są wyeksploatowane i muszą być wymienione.

I właśnie TY możesz to zrobić.

Widzimy się na Finale !

 

Sie ma !!!

Facebook